درباره من

سلام بهار دادفر هستم متولد سال 1368، فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد و بیش از 6 سال در زمینه گرافیک کامپیوتری (Computer Graphic) مشغول به فعالیت هستم و از سال 1398 نیز در مدرسه رم فعالیت خود را آغاز کرده ام.

وب سایت:
ایمیل:
تلگرام:
Phone:

سوابق و تجربیات

ساخت تیزر تبلیغاتی برای تئاتر بندباز:

به عنوان اولین تجربه حضور در کار تیمی، در ساخت تیزر تبلیغاتی تئاتر بندباز، کاری از بچه های مستعد شیراز، حضور داشتم که در این پروژه مدلسازی، انیمیت و رندر کار توسط اینجانب انجام شد. این پروژه در نرم افزار تری دی مکس با تکنیک کات اوت پیاده شد و سپس در نرم افزار افترافکت تدوین گردید. تئاتر بندباز، برگرفته از کتاب “و چنین گفت زرتشت” و با ماهیت فلسفی اجرا شده است.

پروژه موزیک ویدئو جینگو جینگه آقای حامد فقیهی:

حضور در تیم سازنده موزیک ویدئو جینگو جینگه به خوانندگی آقای حامد فقیهی یکی دیگر از سوابق اینجانب می باشد که به عنوان مدلساز، ریگر و انیماتور در این پروژه حضور داشتم. سرپرستی این پروژه بر عهده جناب آقای مهیار توکلی بود. این پروژه با تلفیقی از فضای دوبعدی و سه بعدی در نرم افزار مایا اجرا گردید و رندر کار نیز با استفاده از موتور رندر وی ری (Vray) انجام شد و بازخورد بسیار مناسبی را دریافت کرد.

انیمیشن های قرآنی:

این پروژه در مجموعه قصه های قرآنی قرار دارد که به صورت دو بعدی اجرا گردیده است. در این پروژه من به عنوان انیماتور حضور داشتم و پروژه در نرم افزار افتر افکت اجرا و بسته شد. طراحی فضا و کاراکترها با استفاده از نرم افزار فوتوشاپ و توسط کارگردان هنری پروژه اجرا شده است.

پروژه ساخت واقعیت مجازی پاسارگاد:

در این پروژه بزرگ که ساخت فضای باستانی پاسارگاد به صورت واقعیت مجازی بود، من به عنوان مجری جلوه های بصری و همچنین در بخش رندرینگ، فعالیت داشتم. مدلسازی فضای باستانی و اجرای انیمیت ها و جلوه های بصری و رندر همگی در نرم افزار مایا اجرا شده، برای مدلسازی و ساخت تکسچر کاراکترها نیز از نرم افزار زیبراش بهره برده شد و سپس در نرم افزار یونیتی به فرمت VR تبدیل گردیده است. رندر کار در نرم افزار مایا با استفاده از موتور رندر وی ری (Vray) انجام شد.

ساخت موشن گرافیک تبلیغاتی فست فود گاراژ:

در این پروژه با استفاده از نرم افزار افترافکت، موشن گرافیک تبلیغاتی جهت آغاز به کار فست فود گاراژ در شیراز را اجرا و ساخته ام. طراحی های مربوط به این پروژه توسط گرافیست پروژه در نرم افزار فوتوشاپ انجام شده است.

اپلیکیشن ورزشی:

در این پروژه که ساخت اپلیکیشن ورزشی بود، مدلسازی، ساخت تکسچر، نورپردازی و رندر بر عهده اینجانب بوده است. تمامی این مراحل در نرم افزار مایا اجرا گردیده است. رندر کار نیز با استفاده از موتور رندر وی ری (Vray) انجام شد. این پروژه در سال 1398 رتبه نخست را در میان بهترین UI اپلیکیشن ها دریافت کرد.

 

در کنار پروژه های ذکر شده، پروژه های دیگری از جمله ساخت موشن گرافیک های تبلیغاتی، رندرهای سه بعدی از فضای داخلی، محصولات و تبلیغات نیز توسط اینجانب اجرا شده است. همگی این پروژه ها در نرم افزار مایا و با استفاده از موتور رندر وی ری به سرانجام رسیده اند.

به واسطه فعالیت های مستمر در حوزه CG، با نرم افزارهای این رشته آشنایی مناسبی دارم. از جمله تسلط بر نرم افزارهای تخصصی سه بعدی اتودسک مایا، هودینی و زیبراش و همچنین تسلط به نرم افزارهای تخصصی دو بعدی مانند فوتوشاپ و افترافکت. همچنین به زبان­های برنامه نویسی متلب، پایتون و vex (زبان برنامه نویسی تخصصی نرم افزار هودینی) نیز آشنایی کافی دارم.

علایق شخصی

من علاقه بسیاری به مطالعه و دریافت اطلاعات و یادگیری دارم. به همین دلیل در زمان های فراغت، به مطالعه کتاب یا مقاله می پردازم. همچنین از آنجایی که بازیکن و داور رشته بسکتبال نیز هستم، حضور در تیم اشتیاق فراوانی را در من ایجاد می کند. یکی دیگر از فعالیت های مورد علاقه من، کشیدن نقاشی پرتره می باشد که با تکنیک سیاه قلم اجرا می شود. تماشای فیلم و انیمیشن و همچنین مسابقات ورزشی بخصوص فوتبال، یکی دیگر از علایق من می باشد. همچنین علاقه زیادی به نوشتن دارم.